Darmowa dostawa od 200,00 zł

Jak wybrać i dlaczego wybrać materac dmuchany

2020-10-16
Jak wybrać i dlaczego wybrać materac dmuchany

Po pierwsze: zastanów się, czego naprawdę potrzebujesz.


Pierwszym krokiem jest sprecyzowanie celu, który nam przyświeca przy wyborze materaca – czy ma służyć dla dzieci, dla nas, dla gości czy jako udogodnienie podróży.

Określenie potrzeby determinuje odpowiedni wybór produktu: materaców podróżnych nie zastosujemy raczej w naszym salonie, a materaców z wysublimowanym designem nie wykorzystamy pod namiotem. Jeśli chcemy intensywnie eksploatować swój materac przez dłuższy czas, zainwestujmy w lepszej jakości produkt.

Ważną kwestią jest rozmiar wybranego materaca, tak aby był odpowiedni nie tylko dla najefektywniejszego zagospodarowania przestrzeni, ale również dla komfortu snu jego użytkownika lub użytkowników.

Warto zwrócić uwagę na technologię, w jakiej wykonano dany materac: jakość zaworów, materiał wykonania czy liczbę komór powietrznych – w nowszych technologicznie materacach dmuchanych mogą znajdować się inne rozwiązania, np. firma Intex opracowała i opatentowała własną unikalną technologię Dura Beam, dzięki której wyeliminowano problem odkształcenia materaca i która zapewnia jego jednolity kształt podczas jego użytkowania (bez efektu "zapadania się").

Materace dmuchane (a także fotele i sofy dmuchane) mają przewagę nad tradycyjnymi meblami pod względem ekonomicznym i przestrzennym – często dodają także, dzięki swojemu designowi, atrakcyjności domowej przestrzeni.

Atuty materaców dmuchanych nad zwykłymi materacami.


Materac dmuchany łatwo utrzymać w czystości w przeciwieństwie do innego typu materaców, jak np. materac sprężynowy, który teoretycznie wytrzymalszy, często ulega odkształceniu (w materacach dmuchanych marki Intex zastosowano innowacyjną technologię Dura Beam, która eliminuje tego typu problemy) i jest dużo mniej korzystny dla ekonomii przestrzennej – poza tym tradycyjne materace wymagają wentylowania i skomplikowanego czyszczenia, ponieważ w przeciwnym razie stają się one królestwem grzybów i kilku tysięcy rodzajów roztoczy, powodujących najróżniejsze uczulenia i choroby. Częściowo dzieje się tak, poprzez gromadzenie się wilgoci wewnątrz materaca, która nie stanowi problemu dla materacy dmuchanych. Zdarzały się przypadki, że materace sprężynowe zawierały w sobie nawet kilka kilogramów brudu, w którego skład wchodził kurz, włosy, naskórek i, oczywiście, kilka milionów roztoczy. W przypadku materaców dmuchanych, by zachować podstawy profilaktyki, wystarczy zwykłe prześcieradło – specjalna welurowa powierzchnia materaców marki Intex zapobiega irytującemu ześlizgiwaniu się materiału z materaca.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 44 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-04
Szybko sprawnie
2024-06-30
Szybko sprawnie, bez żadnej zwłoki, polecam, polecam
pixel