Darmowa dostawa od 200,00 zł
2021-02-26

Chemia basenowa - najważniejsze informację

Dostępna na naszej stronie chemia basenowa pozwoli Państwu utrzymać basen w doskonałym stanie. Dzięki naszej chemii w szybki i łatwy sposób można zapobiegać tworzeniu się glonów, a jednocześnie uzdatnić wodę i zapewnić jej odpowiedni poziom pH.
Proponujemy chemię basenową w postaci płynów, tabletek oraz granulatu.
W naszym sklepie znajdą Państwo, między innymi chlor do basenu, który doskonale sprawdzi się do dezynfekcji, ponieważ posiada odpowiednie właściwości bakteriobójcze, a także odkażające.
Najważniejszym etapem uzdatniania wody, jest dezynfekcja która pozwala zwalczać wszelkiego rodzaju drobnoustroje, bakterie.

Dezynfekcję możemy przeprowadzać przez: Dzięki proponowanym rozwiązaniom będą mogli Państwo cieszyć się krystalicznie czystą i bezpieczną wodą basenową.
Zastosowanie odpowiednich preparatów ogranicza także częstotliwość wymiany wody w całym basenie.

Aby odpowiednio zadbać o wodę w basenie, potrzebują Państwo odpowiednich środków w celu: Chemia basenowa to nie wszystko. Na asortyment, który pomoże Ci utrzymać czystą i przejrzystą wodę, składają się też rozmaite akcesoria, wśród których znajdziesz testery pH i dozowniki.

Metoda chlorowa

Metoda chlorowa pozwala na intensyfikację działań w przypadku wystąpienia trudności z czystością. Dezynfekcja chlorowa to dozowanie chloru w postaci chloru stabilizowanego, który występuję w tabletkach, granulacie czy też w płynie. Chlor jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekujących wodę, jego stałe zastosowanie pomoże Ci zadbać o czystość w Twoim basenie ogrodowym. Drugim rodzajem chloru jest chlor niestabilizowany tzw. CHLOR SZOK, jego działanie jest natychmiastowe i sprawdza się do szybkiej dezynfekcji basenu, jeżeli poziom chloru nagle spadł. Nie zalecamy długo trwałego używania metody szokowej. Jako stałe źródło chloru rekomendujemy używanie TABLETEK MULTIFUNKCYJNYCH, zawierają one ok. 90% aktywnego chloru, zapewniając tym samym dezynfekcję chlorową. Najważniejszym elementem jest utrzymanie pH w przedziale 7,0 – 7,4, można je sprawdzić używając papierków lakmusowych. Jeśli będzie onow takim przedziale, zastosowanie chemii basenowej jest najbardziej efektywne.
PIELĘGNACJA WODY METODĄ CHLOROWĄ
Dezynfekcja za pomocą tabletek Multifunkcyjnych / Chlor szok 20g 1 tabletka = 2m^3 wody Przed użyciem konieczne jest obliczenie ile tabletek należy zastosować do każdej kolejnej dezynfekcji wody w basenie. Tabletki należy włożyć do pływaka dozującego bądź skimmera. Zależnie od stanu pogody, temperatury wodyi ilości kąpiących się, działanie tabletek wystarcza na 8 do 14 dni. Zaleca się przeprowadzenie chlorowania szokowego co 0-3 tygodnie. Należy systematycznie kontrolować poziom pH i zawartość chloru w wodzie. Zaleca się utrzymanie zawartości chloru wolnego w niecce basenu kąpielowego na poziomie 0,6mg/l, whirpoolach 1mg/l, a także wartości pH wody na poziomie 7,0-7,4 (wg normy DIN).
Koagulacja/wytrącanie osadu - Flockfix / Flock Super w płynie Zalecana ilość preparatu zależy od obciążenia zbiornika i czasu obiegu. Oznacza to, że krótki czas obiegu i małe obciążenie osobami kąpiącymisię wymagają małej ilości Flockfixu/Flock Super, a długi czas obiegu i duże obciążenie kąpiącymi większego dozowania. Ilość zużywanego środka, w odniesieniu do obciążenia, wynoszą 0,5 do 1,3 a w szczytowych obciążeniach również 2g na 1m* wody. Środek można rozcieńczać, aby dopasować go do starszych pomp.

Zwalczanie glonów Alba SUPER Alba

Pierwsze dozowanie po nalaniu wody do basenu: 10ml Alba/Alga off na każde 1000l wody. Dozowanie uzupełniające: 5ml na każde 1000l wody Zwalczanie dodawać co 1-2 tygodnie. Dawkę uzupełniającą należy zwiększyć przy dużej glonów liczbie kąpiących się, wysokiej temperaturze lub silnych opadach Alba/Alga off atmosferycznych. Obliczoną ilość Alba/Alga off rozpuścić z wodą w wiadrze i wlać wzdłuż brzegu basenu. Włączyć pompę obiegową. Po czyszczeniu basenu należy spryskać fugii rogi basenu 1% roztworem Alba/Alga off.
Terapia szokowa granulat Chemochlor T65/ Chlor Szok Stosować wieczorem, po zakończeniu kąpieli! Jeśli woda jest czysta należy stosować dawkę 100g na 10m? wody, natomiast przy mętnej wodzie należy zwiększyć dawkę do 200g na 10m^3 wody. UWAGA! Przed zastosowaniem środka Chlor Szok należy wyregulować stan pH wody. Wartość pH należy utrzymywać na poziomie 7,0-7,4.

Metoda tlenowa

Aktywny tlen jest idealnym preparatem zastępczym dla tradycyjnego chloru, jego działanie pozwala oczyścić bakterie, wirusy oraz pozostałe zanieczyszczenia. Preparat utlenia wszystkie niepożądane brudy poprzez swoje aktywne składniki. Stosując tę metodę możesz zapomnieć o nieprzyjemnym zapachu wody, który występuję przy stosowaniu innych metod oczyszczania. Preparat jest rekomendowany dla osób posiadających uczulenia na chlor, jest to idealne rozwiązanie dla małych dzieci.
Warto pamiętać że aktywny tlen powinno stosować się z preparatem Aquablanc A w celu uniknięcia pojawiania się glonów. W ten sposób sprawimy że nasza pielęgnacja na pewno będzie  skuteczna.
Pierwsze zastosowanie to 10 tabletek na każde 15m3 i 400ml Aquablanc A. Rekomendujemy stosowanie wieczorem.
Chemia w tabletkach powinna być stosowana tylko za pomocą dozownika lub skimmera, umożliwia to najszybsze rozpuszczenie się preparatu.
Najważniejszym elementem jest utrzymanie pH w przedziale 7,0 – 7,4, można to sprawdzić za pomocą papierków lakmusowych. W przypadku pojawienia mętnej wody, warto zastosować dodatkowo chlorowanie szokowe.
PIELĘGNACJA WODY METODĄ TLENOWĄ
Dezynfekcja za pomocą tabletek Aktywny Tlen 20g Pierwsze dozowanie: 10 tabletek i 400ml Aquablanc A/Oxy Active na każde 15m^3 wody. Dozowanie uzupełniające: stosować raz w tygodniu 5 tabletek na 15m^3 wody. Pozostawić do rozpuszczenia w pływaku dozującym i raz w tygodniu dolać bezpośrednio do basenu 100ml Aquablanc A/Oxy Active na każde 15m^3 wody. W celu dokładnego określenia właściwej ilości tabletek, należy skontrolować wodę urządzeniem do określania zawartości tlenu! Zawartość po 2 godzinach od momentu dozowania nie powinna wynosić mniej niż Smg/l, nie może spaść poniżej 5mg/L. Dozowanie powinno się przeprowadzać wieczorem.
Koagulacja / wytrącanie osadu - Flockfix / Flock Super w płynie Zalecana ilośc preparatu zależy od obciązenia zbiornika
Zwalczanie glonów Aquablacnc A / Oxy Active Bezpośrednio w czasie napełniania basenu lub przejścia na SYSTEM AQUABLANC na każde 10m^3 wody wlać ok. 300ml Aquablanc A/Oxy Active oraz 200g Aquablanc O, rozpuszczonego w wiaderku wody. Aquablanc A/Oxy Active nie należy wlewać do dozownika lub skimmera, lecz bezpośrednio wlać do wody wieczorem. W przypadku szczególnego zanieczyszczenia wody lub po dłuższej nieobecności, w celu usunięcia zamąceń, można zastosować produkt. Należy kontrolować zawartość tlenu w wodzie basenowej - nie powinna ona spaść poniżej 5mg/l.
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 44 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-05
Wszystko ok.
2024-06-30
Super sprawna dostawa
pixel